Přestavba 4WD na 4x4 lovecar

 

Úkol zněl jasně. Předělat naše auto Drobka 4x4 na camper Drobek 4WD. Ona představa byla, ale realizovat ji bylo horší. Věděl jsem, že co nevyrobím, to nebude a představa 3=měsíčního pobytu v kufru na podlážce mezi stohy věcí, nikoho nelákala.

zadek auta bez postele

První úkol bylo změřit prostory interiéru společně se všemi zákoutími. Ježíšek je pravděpodobně plánovač, protože mi nadělil metr, kladivo a kleště dva měsíce před samotnou realizací. Z nářadí mám vždycky radost, ale tenkrát mi trochu vrtalo v hlavě, k čemu mi to asi bude... :-)

Po detailně zpracovaném, přesném, úhledném návrhu od ruky na papíru A7, ze kterého by neznalý nepoznal, zda-li se jedná o přístřešek nebo zahradní stolek, jsme se začal porozhlížet po stavebním materiálu. Místní warehouse neboli sklad pro dům a zahradu, nabízel spoustu krásných možností bohužel za ještě lepší ceny. Pokud jsem nechtěl být po zbytek pobytu o chlebu (oprava tousťáku) a vodě, musel jsem najít jiné řešení.

paleta

Paleta je skvělá věc. Spousta prken pohromadě a navíc, když si to dobře vyčíháte (skoro za každým obchodem a restaurací po zavíračce) jsou i zadarmo. V mém případě jsem popadnul spolubydlu a než utekla hodina, byli jsme zpět z lovu s dvěma kousky v garáži.

Pak už se jen za pár „bucks“ dokoupily hřebíky, pila a šmirgl.

Když škola a práce dovolily, utekl jsem do garáže a kutil a kutil, až se ze mně kouřilo.

akce hrebik

Palety jsem nejdřív rozebral, vytahal rezavé hřebíky a začistil.

Pak přeřezat fošničky podle potřeby a spojit je dohromady tak pevně, aby i kdyby se na tom poskakovalo, tak se postel nesmí rozlomit. Později odzkoušeno, ani nezavrže ;-)

Když už si se zpevněním věříte, chce to udělat horní rošt (prostě tam natlouct prkna, aby bylo na čem ležet) a rozmístit podle rozložení váhy.

Postel má udělanou i tajnou poličku na cenné věci a výklopná dvířka, aby si člověk pro to pivko do lednice mohl šáhnout i bez vylézání z auta.

Abyste se kolenem nepropadly mezi prkna, chce to podlážku. Mě posloužil opět australský odpad v podobě přepravek s dřevěným dnem a kovovými nožičkami.

podlazka

Netuším, jestli za 3 měsíce najdeme někoho, kdo bude chtít auto koupit i s tímhle cestovatelským vylepšením a tak se vyndala jen 1/3 sedačky (zakonzervovaná na zahrádce auta), aby se vše dalo v případě potřeby vrátit do normálu.

sedacka pryc

Místo sedačky zaujala malá auto lednice a Jumpstarter(přídavná baterie, která lednici krmí v případě, že auto stojí; navíc má v sobě kompresor, žraloky pro případ oživování autobaterky a světlo). Takže postel se musela udělat s jednou nohou delší.

lednice

Potom nadešlo zasoukání postele do auta připomínající 3D tetris (ještě že sem ho tak trénoval ;-) ) a upevnění (molitanovými bloky), aby postel při jízdě neposkakovala, nedrnčela a už vůbec necestovala.

klara karton

Pak už jen pár vrstev podlážky, ať se leží na měkkém, prostěradla, polštáře, zalíst si a jde se kempit :-)

Temer hotovo

No zní to jednoduše, ale bez pořádného nářadí to jde pomalu. Třebas když se vám pila skroutí jak had a vy jí musíte tak 3x za hodinu učit, co je to rovně.

Tak co myslíte, dalo by se tu přenocovat?

postel hotovo

Já myslim, že určitě :-)

spac

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat