Poslední dny v NSW

Den 19 až 24

Na jih jsme frčeli plni nadšení z čerstvě udělených víz a tak nám cesta rychle ubíhala. První větší zastávkou bylo městečko Woolgonga. Už bylo stejně na čase zase trochu dokrmit Drobka, takže jakmile se objevila první seriózně vyhlížející benzinka s nižší cenou benzínu, už se sjíždělo. Byla asi celkem známá, protože v cestě ke stojanům nám bránila celkem dlouhá fronta aut, která postupovala tempem Aussie(Australského) šneka. No proč ne, času bylo dost, takže jsme vypnuli motor a mohli se trochu protáhnout, přední levá pneu vypadala lehce povadle, ale nic co by nespravilo dofouknutí. Obhlédli jsme okolí...Mekáč, benzínka a pneu-servis, hezky namačkaní na sebe. Druhý pohled na drobkovu levou přední a došlo nám, proč tam byl ten pneuservis (9 večer, takže zavřeno). Benzínka měla odtokové žlábky na nájezdu udělané v čistě Australském stylu=nějaký umělec přišrouboval krycí mřížky na odtokové žlábky tak, že na dvou místech dal hlavičku šroubku zespod mřížky a nahoře jen dotáhl matku, takže celý šroub trčel 4cm. Že by to nebyla náhoda zrovna u pneuservisu? Nic naplat, museli jsme z kola(fronty) ven. Aspoň jsem si vyzkoušel, jak se mění kolo u 4x4. Trochu věda, trochu cvičení s pneu, heverem a klíčem na šrouby.

vymena kola

Druhý den jsme dali pneu záplatovat, podívali se do největšího buddhistického chrámu na jižní polokouli Nan-Tien a frčelo se dál.

Cram Nan-Tien

Další zastávkou Kiama a její stříkající díra. Žádný strach, stále se jedná o městečko.

Kiama panorama

Útes, na kterém stojí maják má uprostřed díru (propadlý strop jeskyně) ze které při větší vlně vylétne gejzír vody.

blowhole Kiama

Nádhera, ale ještě větším objevem bylo přírodní koupaliště „Rockpool“(kamenný/skalnatý bazén vytvořený přírodní cestou). Asi si řeknete, že nic neobvyklého v Austrálii, ale tenhle byl speciální. Leží totiž na výběžku jednoho z útesů a tak se v něm voda vymění s každou větší vlnou. Mělo nás varovat, že jsme tam jediní turisti a zbytek tvoří domorodé osazenstvo. První vlna jen zčeřila hladinu a přinesla trochu pěny. Druhá nám názorně ukázala, jak se cítí prádlo v pračce při máchání. Pro větší čistotu při studeném praní, jsme si počkali ještě na dvě další a jelo se, najít si místečko k noclehu.

rockpool kiama

Správa lesů New South Wales vybudovala v kraji síť odpočívadel, zasazených do lesů, na kterých můžete zadarmo nocovat. Na jednom z nich jsme tu noc zakotvili, uvařili si véču za tajemných zvuků lesa, nakrmili všudypřítomné noční slídily (posum vedle posuma) a šli včas chrnět, abychom si druhý den mohli dát krátkou procházku kolem místního jezera. Tura začala slibně, ale kvůli rozvodněným říčkám jsme se moc daleko nedostali. K autu jsme se vrátili ve třech...Michal, Klára a hladová pijavice. Jsou fakt nenápadné, a když chtějí, dokáží se pohybovat celkem rychle. Museli jsme jim připadat jako kebab na rožni, protože se k nám začali stahovat z celého okolí. Nikdo se nám nemůže divit, že další pokus o procházku už nenásledoval. Skočili jsme do auta tak rychle jak to jen šlo a hurá na cestu.

noc v pralese

Krajina najednou přešla z lesů do kopců plných pastvin s krávami. Kráva všude kam člověk dohlédne. Kráva ležící, spící, skotačící (tu zahlédl jenom Michal). Mléka tu mají asi opravdu dost, protože tu byly i sýry levné (jinak jsou totiž sýry v Austrálii nepochopitelně drahé). Tak jsme si jeden v historické vesničce Tilba Tilba hnedle koupili. Vyzrálý kousek se sušenými rajčaty a něco navíc.

tilba tilba syry

Jedeme dal, Victorie čeká! 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat