Great Ocean Road

Den 29 až 31

Melbourne hezké to město, tučňáci taky super, ale musíme dál. Ještě vyfoukaní studeným jižním větrem jsme skočili do auta a rychle z města, ať dojedeme co nejblíže oné pověstné Great Ocean Road. Důkazem, že jsme po Melbourne něco nachodili, byla Klára, která po 20minutách jízdy usnula v půli slova a probudila se o 1h a 120km dále, téměř s plynulým navázáním na předchozí rozhovor. Po dalších 50km to vzdal i Michal a tak jsme zakotvili v malém přímořském městečku kdesi na začátku Grat Ocean Road. Naše rána se nějak prodlužují. Díky studenému větru se nám nechce z postele a snídaně si neskutečně užíváme. Průměrná délka takové běžné snídaně se pohybuje kolem 1,5h. Musíme s tím něco udělat, ale to má čas ;-)

Great ocean road poprve

Grat Ocean Route je celkem dlouhá, tím spíš, že se skládá ze samých zatáček, stoupání, klesání a zase zatáček mezi kterými se jede kolem 40km/h. Docela nás překvapila informace, že Great ocean road byla vybudována jen jako turistická atrakce. Podle toho i vypadají městečka, kterými projíždíte. Je to nádherná cesta s krásným výhledem na útesy a otevřené moře z výšky skalisek, po kterých jedete. Plán byl dojet až k 12ti apoštolům, takže trošku maraton. Po dlouhém obědě v jednom z městeček na cestě, usilovném snažení vykroutit všechny zatáčky a rozžhavených brzdách, se přeci jen podařilo.

12 apostolu

Tak je jich 12 nebo ne? :-)

Po cestě jsme ještě museli udělat pár malých zastávek na obhlídku místního pobřeží. Je to nádhera.

great ocean road 2

Při dvou z prohlídek se nám dokonce přišel předvádět i lachtan.

lachtan

Další zastávkou bylo městečko Warrnambool. Město kdysi bývalo důležitým, ale i nebezpečným přístavem...díky stále dosti skalnatému pobřeží tu ztroskotalo 28 lodí. V současnosti je to malé městečko s turistickou atrakcí v podobě velkolepého, lasery naplněného, představení o ničem jiném než o ztroskotání lodi a s nádherným veřejným parkem, ve kterém jsme si dali snídani.

mramor stul v parku Warrnambool

Co by se asi stalo u nás, kdyby do parků dali stoly s deskou z černé žuly a park nebyl nijak střežen jako tady?.

Už jste viděli černou labuť? My jo, ale teprve tady byla příležitost ji nakrmit.

krmeni labuti Warrnambool

Plavecký bazén v městečku Sale se nám osvědčil a tak jsme se rozhodli vylouhovat se i tady. Odmočení, rozmočení jsme si řekli, že pobřeží bylo na chvilku dost a že se podíváme do hor. Granpians čekají!

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat