Darwin

Den 70 až 71

Už dlouho před odletem do Austrálie měl Michal sen. Sen o krásné didgeridoo, která na něj čeká kdesi za oceánem...

Studoval, poslouchal a vyptával se tak dlouho, dokud o ní nevěděl téměř všechno. Kdo Michala zná, ví, že to bylo opravdu „téměř“ všechno. Hodiny, dny, týdny a měsíce čekání měly konečně skončit. Byli jsme tu. V místě kde se kdysi krásná didgeridoo zrodila.

Jenomže.....! Stalo se, že Michal toho věděl příliš mnoho. A nehodlal se smířit s ledajakým turistickým šuntem. A co teprve hledání jeho pověstného zlatého poměru? Tedy poměru cena/výkon? Po návštěvě několika specializovaných obchodů Klára ztrácela naději i trpělivost. Jedno však bylo jasné....Michal bez didgeridoo neodejde!

Už už Michal málem přemluvil v Kakadu parku Kláru, že výlet do Arnhémské země je n e v y h nu t e l n ý. A to prosím proto, že je tam kdesi za sedmero horama a řekama vesnice aboriginců, kteří didgeridoo vyrábí. Problém ovšem byl, že ani přes jednu tu řeku nevedl most a ani na jeden kopec cesta. Takže nerad sám rád dobrovolně musel od plánu ustoupit.

Naštěstí nám jedna z kakadských rangerů poradila, že dobrým místem ke koupi jsou trhy v Darwinu. Druhý den ráno tak měl Michal připravený seznam míst a dnů konání všech darwinských trhů. Takže program v Darwinu byl tak trochu daný dopředu.

Ještě před příjezdem do samotného Darwinu jsme za sebou měli dva příměstské trhy a Humpty Doo (aboriginské centrum nacpané didgeridoo od země až ke stropu). Ale úspěch nulový žádný. Ve městě jsme zamířili hned na pláž, kde se měl večer konat trh plážový. Jenže co čert nechtěl, konala se místo něj techno párty. Prý zítra.

Tak jo, prošli jsme si centrum města (suma sumárum nám to trvalo hodinku) a vydali se na kutě.

Strom poznani

Druhý den ráno bylo na programu Museum of NT. Jedno z nejlépe hodnocených muzeí na světě! Vstup byl opět zdarma (taková muzea my rádi) tak jsme neváhali. Expozice byla plná ryb ryb ryb a ryb a také prehistorických ryb, želv, krokodýlů a , opět, ryb. Kdo má tato stvoření v lásce, určitě by se mu tam moc líbilo. My ryby rádi, ale spíš na talíři. Druhá část expozice byla o cyklonech, které  stačily Darwin v jeho krátké historii několikrát srovnat se zemí. A ty my už vůbec neradi.

Darwin plaz

Darwin plaz 2

Večer nastal ten okamžik. Trh se konal. Na trhu byl stáneček, u stánečku aboriginský chlapeček a ve stánečku didgeridoo.....

.... A tak se stalo, že Michal konečně našel Tu pravou! (samozřejmě jejímu výběru předcházela téměř hodina podrobné analýzy)

ta prava idaky

....Ještě téhož dne spolu strávili noc...

darwin noc

...A žili spolu šťastně až na věky. Teda pokud ji pošta zvládne doručit domů. ;-)

Didgeridoo

 

 

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat