Blue Mountains

Den 12 až 14

Ještě lehce unaveni vínem jsme se vydali prozkoumat australské Blue Mountains. Prstem na mapě jsme vybrali nejlepší a nejkratší cestu vedoucí přes velké předělové pohoří. Michal chtěl dát slovu dálnice druhou šanci a tak jsme vyrazili směr městečko Putty (pro IT: tunel tam nebyl, zato díra to byla solidní ;-) ). Co myslíte?. Tak dlouho jsme čekali na slíbenou dálnici, až přišla ještě užší silnička, na kterou nesměla auta s přívěsem kvůli sklonu silnice a množství zatáček, po kterých jsem měl vykroucené ruce natolik, že podrbat se levou rukou pod pravou lopatkou nebyl problém. V horách tma přichází o trochu rychleji a tak jsme začali hledat místo na přespání s předstihem. Za úplné tmy plné noční zvěře jsme dorazili k zázračnému místu „Grey Gum coffee“, kde nám bylo sděleno, že přespat můžeme zadarmo, uvařili nám kafe a předali klíče od sprchy (teplá sprcha je při tomhle cestovaní celkem vzácnost).

grey gum cafe

Nabalení Australani se tam na nás koukali trochu jak na kuriositu, protože venku začínalo pěkně přituhovat a my jim řekli, že spíme v autě. Horká sprcha vše zachránila a my podpořili naší pověst ranním cvičením před snídaní v krátkých tričkách. (Australani při pohledu na klikujícího Michala šeptali nevěřícně Kláře do ucha:“On jako vážně chce být fit, co?“ a raději prchali, aby to ty jejich špíčky náhodou taky nelízlo…)

Druhý den jsme dojeli do městečka Wentworthfalls ležícího v Blue Mountains.

Blue mountains panorama

Přechrápli jsme za místní uměleckou školou, která byla přes víkend naštěstí zavřená a hurá na túru do Blue Mountains. Je to kaňon jako hrom, zahalený do modrého omamného oparu vytvořeného výpary eukalyptových olejů. Celí rozradostnění (asi těmi výpary) jsme nandali pohorky a tradá na nejtěžší a nejdelší track skrz kaňon a po skalní stěně.

Klara vodopadMichal leze

Nelitovali jsme. Parádní výhled, zvířena a vodopády. 12 kilásků po skalách, takže jsme dorazili kolem času večeře a jako bonus osprchovaní ledovými prameny vodopádů :-)

Blue mountains vodopady

Skočili jsme do auta a přejeli shlédnout místní pověst o šamanovi, který, aby je ochránil, proměnil své 3 dcery v kámen. Bohužel neochránil sebe a byl zabit, takže jeho tři dcery stojí dodnes na „Point Echo“ a odolávají náporu asijských turistů.

tri sestry

Protože se náš čas žádosti o visum nachýlil, skočili jsme do auta a hurá na Sydney.

my pod previsem

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat